Buzhala: Ramës i duhen të vrarë këto ditë
Gazetari Berat Buzhala me një shënim në “Facebook” teksa komenton situatën politikeShqipëri thekson se eksponentët e PS-së e kanë shumë të rëndësishme, që dikush të vritet në Shqipëri të dielën, në mënyrë që ndërkombëtarët të fajësojnë opozitën.

Postimi i Buzhalës
Fatkeqesi e madhe, Eksponentet e Partise Socialiste e kane shume me rendesi qe keto dite me u vra dikush ne Shqiperi, ne menyre qe Mathew Palmer, ose dikush prej nderkombetareve, me e fajesu opoziten.

Jeta e cdo shqiptari te humbur per Edi Ramen eshte mundesi e mire politike. Sa i perket preokupimit amerikan per demokracine: Donald Trump para disa ditesh e priti ne Dhomen Ovale Viktor Orbanin e Hungarise, i cili shtetin e tij, sipas Freedom House, e ka shnderru ne nje shtet gjysem te lire. I vetmi vend ne BE me kete status.

“Une dhe Viktor jemi perafersisht te njejte”, tha Trump kur e takoi Orbanin.

E tash, partia ne pushtet ne Shqiperi mesazhet e kesaj administrate i merr seriozisht, por jo edhe ato te Eliot Engel.

Mos harroni: ne zgjedhjet e te dieles mbi 50 per qind e kandidateve te PS’se garojne pa kunderkandidat.
Shtuar më 28/06/2019, ora 15:08

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori