Buxheti '11, investime, rritje pagash e pensionesh
Sali Berisha
Buxheti i vitit 2011 i permbush te gjitha objektivat e qeverise, si rritjen e rrogave dhe pensioneve po ashtu edhe investimet ne infarstrukture. Kështu ka deklaruar dje kryeministri Sali Berisha gjatë mbledhjes së përjavshme të qeverisë.

Kreu i qeverisë e ka cilësuar projektbuxhetin që po ngjall debate në komisione parlamentare si më të madhin në pesë vite qeverisje. Berisha tha se “buxheti përballon ndërtimin e rrugëve dhe përfundimin e mbi 2 mijë km rrugë nga të cilat më kryesorja është Tiranë-Elbasan”. Po ashtu, sipas Berishës, buxheti do të ketë si prioritet kryesor zhvillimin e turizmit shqiptar.

Sipas tij do të shqyrtohet çdo investim që ka të bëjë me turizmin që mos të ketë më probleme në verë. Ai gjithashtu ka kërkuar që të nisin kontrollet nga ISHP-ja dhe agjensia e mjedisit që mos të vërehen më problemet me ndotjen e mjedisit.
Shtuar më 17/11/2010, ora 12:06

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori