Bushati "shuplakë" Ramës: S’mund të fajësojmë BE-në për ato që nuk kemi bërë vetë…
Nga Serbia, ku ishte pjesëmarrës në një forum për forcimin e marrëdhënieve të vendeve të Ballkanit Perëndimor me Bashkimin Evropian, Ditmir Bushati i ka dhënë një shuplakë kryeministrit Rama.

Bushati tha se këto vende duhet të bëjnë autokritikë dhe të mos fajësojnë BE-në, duke i dërguar një mesazh indirekt kryeministrit Edi Rama, i cili deri më tani ka bërë presidentin francez, Emmanuel Macron, përgjegjës për mbylljen e derës për negociatat.

“Ne duhet të jemi vetë-kritikë. Nuk mund të vazhdojmë të fajësojmë vazhdimisht BE-në” deklaroi Bushati sipas portalit të njohur “European ëestern Balkans”.

“Pyetja është se si t’i bëjmë vendet tona më europiane. As Rusia dhe as Kina nuk po na ndihmojnë në këtë aspekt” tha ai.

Shtuar më 14/12/2019, ora 16:26

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori