Bushati-Sequi: Shqipëria po bën progres drejt BE-së
Ministri i Punëve të Jashtme, Ditmir Bushati gjatë një takimi lamtumire me kreun e Delegacionit të Bashkimit Europian në Shqipëri Ettore Sequi shprehu keqardhjen që ambasadorit Sequi i përfundoi mandati në Shqipëri, por vlerësoi punën e tij gjatë këtyre viteve në vendin tonë.

Ndërsa ambasadori Sequi u shpreh se, Shqipëria po ecën përpara dhe po bën progres drejt BE-së. Ambasadorit Sequi i përfundon mandati i tij në Shqipëri, për të vijuar si këshilltar në Ministrinë e Punëve të jashtme të Italisë. /albeu.com/

Shtuar më 17/04/2014, ora 12:18
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori