Bushati ia merr valles greke pas takimeve me Kotzias
Pëlqej
Dreka mes ministrave Bushati dhe Kotzias në Kretë duket se ka kaluar më së miri.

Pas saj, ata janë pritur nga kryetari i Bashkisë së Lasithit, një lokalitet i ishullit, ku nuk kanë munguar dhe momentet e relaksit dhe vallet e kërcyera në sheshin “Europa”, natyrisht nën tingujt e muzikës greke.

Ministri Kotzias ka deklaruar se janë duke vijuar ende bisedimet për integrimin e Shqipërisë në BE. Deklaratë kjo, që lë të kuptohet se çështjet mes dy vendeve janë gur themeli për rrugën europaine të vendit tonë. /tch/
Shtuar më 11/11/2017, ora 17:27
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori