Bushati falenderon Baird për ndihmën që Kanadaja i jep Shqipërisë
Pëlqej
Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati shprehu sot mirënjohje për rolin mbështetës që Kanadaja i ka dhënë dhe po i jep Shqipërisë, si në kuadër të NATO-s, ashtu edhe në planin e bashkëpunimit dypalësh, veçanërisht në fushën e investimeve.

Gjatë një takimi me ministrin e Punëve të Jashtme të Kanadasë, z. John Baird, ministri Bushati vlerësoi rëndësinë e vizitës së z. Baird si ministri parë i Jashtëm i Kanadasë që viziton Tiranën.

Kanadaja është aktualisht investitori i parë me kapitalin më të madh të investuar në Shqipëri.
Shtuar më 02/09/2014, ora 12:38
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori