Bushati: BE nuk mbajti fjalën për çeljen e negociatave
Ish-ministri për Europën dhe Punët e Jashtme Ditmir Bushati shpreh keqardhje pas vendimit për shtyrjen e negociatave për Shqipërinë.

Përmes një postimi në Twitter, Bushati shprehet se, shtetet anëtare të BE-së nuk iu përmbajtën konkluzioneve të qershorit të kaluar për celjen e negociatave për antarësimin në BE.

Postimi i plotë

“Është për të ardhur keq që vendet anëtare të Bashkimit Europian nuk iu përmbajtën konkluzioneve të tyre te qershorit 2018, për çeljen e negociatave për anëtarësim ne BE me Shqipërinë në qershor të 2019. Gjithsesi, rruga mbetet e hapur për në Tetor 2019 dhe Shqipëria e dedikuar me reformat që kanë lidhje me këtë proces.# Albania4EU”, shkruan Bushati.

Shtuar më 18/06/2019, ora 19:54

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori