Burgim përjetë vrasësit shqiptar
Drejtesia britanike ka vendosur burgim të përjetshëm për
Arben Lleshin, të akuzuar për vrasjen e shqiptarit 29-vjeçar Agim Hoxha, i cili u gjet i djegur në një makinë në 10 prill të vitit të kaluar.

Bashke me te nje tjeter shqiptar eshte burgosur per pengim te drejtesise. Agim Hoxha besohet se ka qene i perfshire ne tregetine e kokaines duke fituar mijera sterlina nga ky biznes, shkruan TCH.

Inspektori dedektiv Scott Clarke thote se 'hetimet edhe te dhenat sekrete na cuan ne Shqiperi dhe ne Itali, ku u arrestua edhe autori i vrasje Arben Lleshi'.

“Ne fillim te hetimit ne u perballem me nje viktime te paidentifikuar, mungesen e vendit te vrasjes apo armes se vrasjes dhe asnje te dyshuar imediat”, sqaron inspektori dedektiv. Ai shton se 'edhe pse ne kurre mund te mos e marrim vesh motivin e sakte te vrasjes se z. Hoxha , ne si polici jemi te bindur per perfshirjen e tij ne tregtine e droges”. /albeu.com/
Shtuar më 21/02/2013, ora 13:56

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori