Burg për çdo gabim mjekësor? Mjekët e Shkodrës sërish në protestë (FOTO LAJM)

Bluzat e bardha në spitalin rajonal të Shkodrës kanë dalë sërish në protestë. Personeli mjekësor proteston kundër nenit 96, që dënon me burg mjekët për çdo gabim mjekësor.

Ata kanë thene se ministri i Shëndetësisë, Ilir Beqaj, në deklaratën e tij u shpreh në disfavor të kësaj çështje.

Personeli mjekësor deklaron se ne dhjetor është shumë shpejt për t’u miratuar, sepse duhet pare edhe menyra dhe duhen bërë konsultime. /albeu.com/
Shtuar më 15/12/2016, ora 09:46
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori