“Burg për Gjiknurin”, banorët e Unazës sërish në protestë
Banorët e Unazës së re, sot kanë shënuar ditën e 61 që protestojnë kundër projektitUnazës së Re.

Ata kanë bllokuar rrugën dhe kanë marshuar me thirrjet e hedhjes poshtë të projektit dhe qeverisë Rama.

Protestuesit kanë lëshuar thirrje kundër qeverisë dhe kryeministrit Edi Rama, si dhe kanë kërkuar burgosjen e ministrit të Transporteve Damian Gjiknuri.

Protesta është lajmëruar të mbyllet në orën 18:00. /albeucom/
Shtuar më 03/01/2019, ora 17:13

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori