Bulqizë, protesta ndaj ndërprerjes së energjisë
Banorët e Komunës Ostren dhe Gjoricë kanë protestuar të shtunën në rrugën nacionale ne vendin e quajtur Ura e Çerenecit në Bulqizë, për mungesën e energjise.Prej një jave kompania CEZ u ka ndërprerë energjinë me pretendimin se janë debitorë ndaj tyre. Banorët janë paraqitur me fatura në dorë duke thënë se pjesa e madhe e tyre nuk jane debitorë dhe se janë ndëshkuar kolektivisht me të padrejtë nga ana e kompanisë CEZ. /albeu.com/
Shtuar më 10/11/2012, ora 19:11

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori