Bugajski: Nuk është në interes të serbëve që të kundërshtojnë emërimin e &Cced
Albeu.com
Analisti i njohur i çështjeve të Ballkanit, Janus Bugajski ka thënë se askush nuk duhet të presë që shqiptarët dhe serbët të bien dakord për statusin e Kosovës.Ai tha se bisedimet e tanishme në fakt janë bisedime për strukturën e Kosovës pas përcaktimit të statusit të saj.


Në një intervistë për zërin e Amerikës analisti Bugajski, thotë se nuk do të ishte në interesin e serbëve që të kundërshtojnë emërimin e gjeneralit Agim Çeku për postin e kryeministrit. rtk
Shtuar më 08/03/2006, ora 11:03
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori