Shifra të frikshme viktimash: 21 humbje jete e 780 raste të reja
Buckovski u ben thirrje liderve te partive per zgjedhje korrekte e demokratike
Albeu.com
Kryeministri i Maqedonise dhe kryetar i Lidhjes Socialdemokrate te Maqedonise (LSDM), Vllado Buckovski, u beri thirrje liderve te partive qe kane kandidatet e tyre per kryetare...Kryeministri i Maqedonise dhe kryetar i Lidhjes Socialdemokrate te Maqedonise (LSDM), Vllado Buckovski, u beri thirrje liderve te partive qe kane kandidatet e tyre per kryetare te qyteteve dhe komunave per zgjedhje korrekte dhe demokratike ne raundin e dyte zgjedhor. Sic eshte bere e ditur, ne takim "do te bisedohet per mbajtjen e rrethit te dyte te zgjedhjeve lokale ne nje atmosfere korrekte dhe demokratike dhe per tejkalimin e parregullsive te caktuara ne disa vendvotime nga rrethi i pare zgjedhore". Ne takimin qe eshte caktuar sot ne mesdite, do te marrin pjese te gjithe lideret partiake, pervec kryetarit te VMRO-DPMNE-se opozitare Nikolla Gruevski. Gruevski deklaroi para disa ditesh se "takimi do te ishte humbje e kohes dhe rol cmendurie, sepse per parregullsite nga rrethi i pare zgjedhor, fajtore jane partite ne pushtet". Koalicioni opozitar shqiptar PDSH-PPD mbreme e konfirmoi pjesemarrjen ne takimin me Buckovskin, ne te cilin do te kerkoje pezullimin e votimit ne te gjitha vendvotimet ku votojne shqiptaret. Nese kerkesa nuk pranohet, koalicioni PDSH - PPD paralajmeroi se nuk do te marre pjese ne rrethin e dyte zgjedhor, te caktuar per te dielen, 27 mars.
Shtuar më 22/03/2005, ora 17:54
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori