Buçkovski kundër propozimit për nxjerrjen e ligjit që do të rregullonte statusin e ish pjesëtar&
Albeu.com
Kryeministri i Maqedonisë Vllado Buçkovski është shprehur kundër propozimit të partisë shqiptare në pushtet ? Bashkimit Demokratik për Integrim për nxjerrjen e një ligji me të cilin do të zgjidhej statusi i ish ushtarëve të Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare.Ai ka shtuar se kjo çështje tash për tash nuk është në agjendën e Qeverisë maqedonase dhe nënvizoi se në takimin me Kryetarin e BDI së Ali Ahmetin nuk kanë biseduar për kthimin e katër rasteve nga Tribunali i Hagës.
Kryeministri Buçkovski ka paralajmëruar se Ligji për përdorimin e gjuhëve në Parlamentin maqedonas do të miratohet pas zgjedhjeve parlamantare në këtë vend. qik
Shtuar më 10/02/2006, ora 11:54
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori