Buckovski: Deri ne fund te vitit do jemi kandidate per ne BE
Albeu.com
Kryeministri i Maqedonise Vllado Buckovski eshte shprehur sot me plot optimizem se Maqedonia deri ne fund te vitit do te jete kandidate per ne BE. Ai duke theksuar i bindur se Republika e Maqedonise deri ne fund te ketij viti do ta marre statusin e kandidatit per anetaresim ne Bashkimin Evropian gjithashtu ka shprehur se Shkupi zyrtar shpreh gatishmerine qe ne Bashkimin Europian dhe ne NATO te pranohet edhe me emer te perkohshem.
Shtuar më 30/04/2005, ora 19:31
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori