Britaniku Barun denohet me 20 vjet burg per abuzim me femijet
Pëlqej
Albeu.com
Sipas vendimit të gjykatës, Braun do të vuaj dënimin një burg të sigurisë së lartë, dhe pas mbarimit të dënimit ai do të dëbohet nga Shqipëria si person i pa dëshirueshëm.Gjykata e Tiranës ka dënuar sot me 20-vite burg shtetasin britanik David Braun, i cili akuzohet nga gjykata për abuzim me dy fëmijë. Sipas vendimit të gjykatës, Braun do të vuaj dënimin një burg të sigurisë së lartë, dhe pas mbarimit të dënimit ai do të dëbohet nga Shqipëria si person i pa dëshirueshëm. Llogaritë bankare të shtetasin britanik do ti kalojnë në llogari shtetit shqiptar. David Braun u arrestuar në muajin maj të vitit 2006, në qendrën e të cilit abuzohej me të mitur. Ai kishte një fondacion i njohura si “Fëmijët e tij”, ku merrte dhe strehonte fëmijë të rrugës, me të cilit edhe ka abuzuar, duke i dhunuar seksualisht dhe fizikisht. (start)
Shtuar më 19/11/2008, ora 20:53
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori