Britania: Mos hidhni mjete shpërthyese
Ka reaguar edhe ambasada e Britanisë së Madhe në lidhje me protestën e opozitës.

Mijëra shqiptarë kanë dalë në rrugë.

Situata është tensionuar.

Pas incidenteve ka ardhur edhe reagimi i Ambasadës së Britanisë së Madhe.

Deklarata e plotë:

Mbretëria e Bashkuar mbështet të drejtën për të protestuar paqësisht.

Nuk ka vend për dhunë dhe mjete shpërthyese në protestë paqësore.

Liderit e protestës kanë përgjegjësinë të zhvillojnë protestë të qetë dhe të ligjshme, ndërsa policia ka për detyrë të përgjigjet propocionalisht dhe për të ruajtur rendin.

Për të mirën e kujtdo, protesta e sigurtë dhe paqësore duhet të jetë prioritet.
Shtuar më 02/06/2019, ora 22:21
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori