Breshëri plumbash mbi 27-vjeçarin në Greqi, arrestohet i riu nga Shqipëria
Një i ri shqiptar është vënë në pranga pasi dyshohet se është një nga bashkëpunëtorët e autorit të vrasjes së Mario Metajt, 27-vjeçari shqiptar, i cili humbi jetën si pasojë e një përleshje mes dy grupeve.

Ngjarja e rëndë ndodhi pasditen e djeshme në Patra, të Greqisë.

Mediat fqinje raportojnë se i arrestuari është një shtetas shqiptar, i cili sipas dëshmive të siguruara nga autoritetet, nxiti autorin e vrasjes që të qëllojë në grupin e personave ku bënte pjesë edhe viktima.

Ngjarja:

Ngjarja ndodhi mbrëmjen e djeshme (25 janar) rreth orës 6 pasdite, me orën shqiptare 5, dhe gjithçka nisi kur në 2 automjete, po hipnin disa persona. Të dy automjetet po drejtoheshin drejt Patras dhe në të njëjtën kohë, ndaluan në Kryqëzimin Kourtesis.

Më pas pasagjerët zbresin nga të 2 automjetet dhe nis një përplasje e ashpër mes tyre. Në një moment dëgjohen edhe të shtëna, si dhe përdoret një mjet i mprehtë, thikë. Si rezultat i të shtënave, 27-vjeçari shqiptar, mbeti i plagosur rende.

Shqiptari i plagosur me pesë plumba u transportua në gjendje të rëndë në Spitalin e Përgjithshëm Universitar të Patras, ku me pas ndërroi jete.

Paraprakisht dyshohet se njerëzit që e njihnin shqiptarin, i përkisnin një grupi që merrej me menaxhimin e klubeve të natës. Ata u shfaqën edhe në spitalin ku i plagosuri rëndë u transportua.

Dyshohet se autorët mund të jenë po shqiptarë, ndërsa motivi i ngjarjes së rëndë po hetohet.
Shtuar më 26/01/2021, ora 16:40

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori