Brenda vitit, qeveria shqiptare dhe ajo maqedonase do mblidhen në Pogradec

Kryeministri Edi Rama me anë të një postimi në “Facebook”, ka bërë të ditur se mbledhja e parë mes qeverisë shqiptare dhe asaj maqedonase do të mbahet në Pogradec.

“Dje në Shkup me liderët e grupimeve politike në Maqedoni dhe në punimet e Samitit rajonal me 100 sipërmarrës nga Europa Juglindore për agjendën e bashkëpunimit mes vendeve tona dhe për të vijuar me planin e ndërtimit të një tregu të përbashkët rajonal për rritjen ekonomike e sociale.

U ra po ashtu dakord që brenda vitit të mbahet mbledhja e parë e përbashkët e qeverive shqiptare dhe maqedonase, në Pogradec, për të nxitur më tej bashkëpunimin shumëplanesh mes të dy vendeve tona”, shkruan kryeministri Rama në postimin e tij. /albeu.com/
Shtuar më 18/10/2017, ora 21:22

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori