Brenda 18 muajsh tuneli Tiranë-Elbasan
Pëlqej
Kryeministri Sali Berisha
Vetëm 18 muaj nga firmosja e kontratës do të ndërtohet tuneli Tiranë-Elbasan. Këtë lajm e konfirmoi sot kryeministri Sali Berisha sipas të cilit qytetarët me zor po presin këtë ëndërr të shndërruar në realitet.

“Qytetarët e jugut do të kenë mundësi të afrojnë distancën e tyre me kryeqytetin. Kjo vepër madhore do të përfundojë qartësisht brenda këtij mandati, në 18 muaj dhe mundësisht brenda vitit 2012 në mënyrë që mos t'i japë askush konotacion elektoral”, u shpreh Berisha. (albeu.com)
Shtuar më 01/11/2010, ora 13:34
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori