Bregu doli në mbrojtje të Lu-së dhe Vlahutin, Ilir Kulla: A i dini këto fakte…
Pas luhatjes së besimit të shqiptarëve tek ambasada e SHBA-së dhe përfaqësuesit e saj për shkak të akuzave të bëra ndaj tyre, ish-ministrja e Integrimit, Majlinda Bregu i quan akuzat si fantazi me filma me partizanë.

Por pas kësaj deklarate të Bregut ka reaguar Ilir Kulla, ish-këshilltar presidencial dhe analist, duke I bërë disa pyetje ish-ministres Bregu, nëpërmjet të cilave hedh poshtë faktin që akuzat ndaj Lu dhe Vlahutin nuk janë përralla.

Postimi i Ilir Kullës

Nje mikeshe politikane sot paska deklaruar se akuzat ndaj Vlahutinit dhe Lu jane fantazi me filma me partizane.

Atehere le ti bejme disa pyetje kesaj zonjes dhe ambasadoreve.

A ka shkuar zoti Lu ne zyren e Adriatik llalles me nje perfaqsues te Bankers?

Nese po cfare i ka kerkuar ? A e di zoti Lu se Bankers nuk eshte kompani amerikane ?

A e di zoti Lu se ne zonen e Zharresit termetet e shkaktuara nga shpimet e puseve nga Bankers kane shkaterruar gati 300 banesa ?

A e dinte zoti Lu se nje biznesmen shume i njohur karburantesh nje dite para se ai te vizitonte prokurorin e pergjithshem kishte qene po ne ate zyre duke i thene prokurorit se ambasadori Lu do shkonte te nesermen ne zyre ti bente presion ?

A e ka shkruar zoti Lu kerkesen per Prokurorin ne emer te qeverise amerikane qe i kerkon te mbyllen hetimet per Bankers ?/albeu.com/

Shtuar më 17/02/2017, ora 13:07

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori