Brataj reagon ndaj opozitës në hapjen e spitalit Covid 4: S’kemi xhandarë spitali
Shefi i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj ishte në hapjen e spitalit Covid 4 ku reagoi ndaj deklaratave të shpeshta të opozitës se qeveria nuk di ta menaxhojë pandeminë.

Në fjalën e tij, Brataj i kërkoi që ti lënë të punojnë të qetë pa presion sepse nuk kanë xhandarë spitali apo qendra kombëtare.

"Çdo hallkë që shtohet është pjesë e shërbimit shëndetësor. Ne s’kemi xhandarë spitali 1, 2 , 3 , 4 apo qendra kombëtare. Jemi të gjithë shërbimi shëndetësor i Shqipërisë.

Çdo hallkë do të jemi gati vetëm bashkëpunim me njëri-tjetrin.

Thjesht të na lënë të qetë të punojmë në këtë pandemi, jo në presion. Të punojmë për pacientët”, tha Brataj.

Ndërkohë, spitali Covid 4 ka në dispozicion 100 shtretër dhe aty do të trajtohen pacientët që e kalojnë fazën akute kërkojnë një trajtim.
Shtuar më 30/11/2020, ora 21:18

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori