Braçe poston foton e dy viteve më parë: U betova për të mos vjedhur!
"Dy vite më parë si sot, jam betuar me dorën në Kushtetutë e besimin në Zot për të mos vjedhur..."

Zv.kryeministri Erion Braçe ka publikuar foton e dy viteve më parë, kur u betua me dorën mbi Kushtetutë për të marrë postin e zëvendësit të Edi Ramës.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Braçe shkruan se u betua për të punuar fort, shërbyer ndershëm dhe për të mos vjedhur e harruar askënd, ndërsa shton se që prej asaj dite ka drejtuar 43 mblehdje qeverie.

Postimi i plotë:

DY VITE ME PARE SI SOT;

BETUAR ME DOREN NE KUSHTETUTE E BESIMIN NE ZOT PER TE PUNUAR FORT, SHERBYER DREJT, NDERSHEM E PA DISKRIMINUAR KERKEND,

PER TE MOS VJEDHUR, HARRUAR, VJEDHUR, DHUNUAR KERKEND!

Prej asaj dite/firme,

kam drejtuar 43 mbledhje të Qeverise,

20/2019, 22/2020, 1/2021.

Në to, jane miratuar dhe une kam firmosur 943 akte të cilat ndahen sipas kategorive: 95 projekt-ligje, 7 projekt-akte normative, 838 projekt-vendime, 2 projekt-udhëzime dhe 1 raport;

Jane të karaktereve të ndryshme:

– 387 të karakterit ekonomik/social/shërbim publik/marrëveshje apo

detyrime ligjore

– 12 janë akte të lidhura me

menaxhimin e situatës së krijuar prej pandemisë COVID 19

– 65 akte janë të lidhura me procesin e rindërtimit nga pasojat e shkaktuara nga tërmeti në vitin 2019

– 14 akte lidhen me plotësimin e rekomandimeve të lëna nga Grupi i FATF/Moneyval per luften kunder pastrimit te parave te pista

– 55 akte janë akte të planifikuara në Planin Kombëtar për Integrimin Evropian

– 185 akte janë me natyrë administrative

– 70 janë të lidhura me procese shpronësimi në interes publik

– 155 akte të tjera janë të natyrave të ndryshme

Aaaaa po, e mbani mend ate kengen

“ME DOREN E ERION BRACES”,

referuar KONCESIONEVE?!

Ne kaq mbledhje e kaq vendime,

jane miratuar e firmosur nga une:

Vendimi per ndertimin e Aeroportit te Kukesit;
Ndryshimi ne marreveshjen e koncesionit te minieres se kromit ne Bulqize, me efekt mbi zvogelimin e fushes se veprimit ne objekt;
Ndryshimi në marrëveshjen e koncensionit te skanimit, me efekt mbi shtyrjen e pagesave nga buxheti i shtetit per kompanine e qe mbulojne efekt e kooncesionit mbi nje seri biznesesh me numer te madh punonjesish.
I shkrova keto rradhe per transparence e per te shtuar nje strofe ne kengen

ME DOREN E ERION BRACES!
Shtuar më 18/01/2021, ora 19:43

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori