Braçe i lutet kinezit: Më pajtoni me Ramën
Në statusin e tij në Facebook, nënkryetari i Grupit Parlamentar socialist, Erion Braçe i kërkon ministrit të Jashtëm kinez, që gjendet për vizitë zyrtare në Shqipëri, që të ndërmjetësojë në pajtimin e tij me kryetarin socialist Edi Rama. “Zoti Yang Jiechi- ministër i Jashtëm i Kinës, mirëmëngjes! Unë që po të shkruaj quhem Erion Braçe, jam deputet i PS-së në Kuvendin e Shqipërisë. Kam një arsye të madhe që po ju bezdis: Edi Rama, kryetari i PS-së, nuk më flet me gojë. Ai e bën këtë sepse nuk i njeh dhe adopton rregullat e Kinës së madhe! Ju lutem, ndërhyni tek ai që të nisë të më flasë!!!”, shkruan deputeti socialist në faqen e tij në rrjetin social Facebook.
Shtuar më 04/08/2011, ora 21:00

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori