Bota nuk gjen qetësi, tjetër shpërthim i frikshëm me 6 viktima (FOTO LAJM)

Një tjetër shpërthim me 6 viktima të raportuara deri tani ka ndodhur në Wuhan, Liban.

Gjashtë vetë humbën jetën nga shpërthimi i madh brenda një fabrikë me lëndë kimike afër Wuhan.

Shpërthimi ndodhi në një fabrikë silikoni në provincën Hubei.

Pamjet e mediave shtetërore tregojnë tymin e zi që përshkroi qiellin nga shpërthimi.

Katër persona të tjerë u lënduan, por gjendja e tyre ishte e qëndrueshme, thanë zyrtarët.

Pushteti vendor ka mbyllur kompaninë dhe ka filluar një hetim mbi ngjarjen.

Fabrika me lëndë kimike ndodhej pranë qytetit Wuhan, në Kinën qendrore, sipas zyrtarëve, aty ku edhe pshpërtheu koronavirusi.

Shtuar më 04/08/2020, ora 22:32

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori