Bosch: Klasa politike te gjeje zgjidhje per krizen
Albeu.com
Ambasadori i OSBE-së në Shqipëri Robert Bosch ka reaguar sot rreth komenteve të bëra ditët e fundit për deklaratën e tij se ekziston një draft për zgjidhjen e krizës.
Në një deklaratë për shtyp ambasadori Bosch thekson se duke parë
numrin e madh të komenteve publike të bëra pas përgjigjes së tij thekson
se pas nëntë muajsh të gjatë, klasa politike shqiptare duhet të gjejë pa humbur më kohë një zgjidhje për të cilën bien dakord të dyja palët.
Sipas tij çdo zgjidhje e tillë duhet të jetë në përputhje me parimin e transparencës dhe me kornizën ligjore shqiptare.
Shtuar më 18/05/2010, ora 21:45
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori