Bordi drejtues i RTSH-së, Komisioni i Medias nis dëgjimin e kandidatëve
Komisioni i Medias dëgjoi sot 20 kandidatët e parë, nga 60 në total, për bordin e drejtuesRadio Televizionit Publik. Kandidatët do të përzgjidhen me proçedurë përjashtuese – 5 nga mazhoranca dhe 5 nga opozita. Ndërsa n/kryetari i komisionit, Alfred Peza, njoftoi se do të dorëzojë të mërkurën amendimin e ligjit për Autoritetin e Mediave Audiovizive.Si studentët para provimit, prisnin radhën jashtë Komisionit të Medias. Në rredh 3 minuta duhet të bindnin deputetët për të qenë pjesë e bordit drejtuesRadio Televizionit Publik.

Mes 20 kandidatëve të parë, nga 60 që janë në total, nuk munguan kritikat për gjendjen aktuale të RTSH-së. /albeu.com/
Shtuar më 10/12/2013, ora 18:08

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori