Bora mbërthen Shqipërinë, ja akset me probleme (FOTO LAJM)

ARRSH ka njoftuar mëngjesin e sotëm mbi gjendjen e akseve kryesore të vendit në kushtet kur gjatë natës ka pasur reshje bore në veri dhe juglindje të vendit. Sipas ARRSH, kompanitë e mirëmbajtjes me mjetet borëpastruese dhe fuqi punëtore kanë qenë në gadishmëri.

rajonin verior pavarësisht reshjeve të dendura të borës në akset krysore nuk ka probleme me qarkullimin, me zinxhir kalohet vetëm në:

Ura Çerenecit-Stebleve kalimi behet (10km e fundit, 4-5cm bore, fryn erë dhe herë-herë krijohen duna).

Kuben - Vasije pjesërisht me zinxhirë në 5 km e fundit në lartësi 10-15 cm bore.

Rajonin Qendror nuk ka problemeqarkullimin e mjeteve në akset rrugore të tij.

Rajonin Jugor nuk ka problemeqarkullimin e mjeteve në akset rrugore të tij.

Drejtuesit e mjeteve te tregohen te kujdesshëm, të respektojnë sinjalistikën rrugore, të ecin me shpejtësi të reduktuar dhe të vendosin zinxhir në akset ku kemi lajmëruar.
Shtuar më 12/03/2019, ora 08:51
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori