Bollano: Vorio Epiri të shpallet i pavarur; Nuk ndryshon nga Kosova
Albeu.com
Kryetari i Bashkisë së Himarës Bollano ka hedhur deklaratat më të ashpra dhe më të rrezikshme për mbrojtjen territoriale të Shqipërisë. ai ka kërkuar shpalljen e pavarësisë së Vorio Epirit, gjë kjo që kërkohet vazhdimisht nga Athina zyrtare.Kërkesën e tij ai ia përngjan dëshirës së kosovarëve për të qenë të pavarur. Sipas Bollanos, kërkesa që paraqet Omonia, është një e drejtë e banorëve të kësaj zone. I prononcuar për NEËS24, ai shprehet pro shkeputjes se pjeseve te territorit shqiptar qe banohen nga minoritet grek, i njohur si i tille apo i vetshpallur. start
Shtuar më 23/04/2007, ora 18:29
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori