Bollano letër Berishës ; Vendimi për pronat, destabilizon Himarën.
Albeu.com
Kryebashkiaku problematik i Himarës, Vasil Bollano, i ka dërguar një letër kryeministrit Sali Berisha ku i bën të ditur këtij të fundit se çështja e pronave, mund të destabilizojë Himarën.I njohur për qëndrimet e kundërta ndaj çështjes shqiptare, Bollano paralajmëroi Berishën me anë të një letre të dërguar në muajin korrik dhe Gjykatës së Lartë, se vendimet e gjykatave të dy shkallëve në Vlorë, ligjërojnë një vendim të padrejtë të dhënë nga agjencia e Kthimit dhe Kompensimit të Pronave në rreth.
Shtuar më 13/08/2008, ora 02:56
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori