Bogdanovic sot ne Kosove, nuk kerkon leje
Albeu.com
Ministri serb per Kosoven, Goran Bogdanovic, do te vizitoje sot Leposaviqin, ne veri te vendit. Pritet qe Bogdanovic te takohet me zyrtare te komunes dhe te peruroje nje objekt atje.Autoritetet kosovare bejne te ditur se ministri nuk ka kerkuar leje per viziten e tij, duke e konsideruar kete akt, si nje nder veprimet e shumta te pales serbe te kesaj natyre.

Megjithate zevendeskryeministri Hajredin Kuci, nuk dha ndonje deklarate, me te cilen nenkuptonte ndalimin e vizites se Bogdanovic ne territorin e Kosoves.
Shtuar më 08/06/2009, ora 20:54
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori