Bogdanovic: Shumica e zgjedhesve nuk kane marre pjese ne zgjedhje
Albeu.com
Ministri për Kosovën në qeverinë e Serbisë, Goran Bogdanoviç, ka deklaruar sot se në zgjedhjet, siç i ka cilësuar ai “jo legjitime” lokale në Kosovë kanë marrë pjesë vetëm një numër i vogël i ...... serbëve dhe ka shtuar se shumica e tyre kanë respektuar qëndrimin e qeverisë së Serbisë se nuk ka kushte për pjesëmarrje. “Ata (serbë) që kanë marrë pjesë në zgjedhje, duhet të jenë të vetëdijshëm se nuk do të mund të përfaqësojnë serbët e Kosovës”, ka thënë Goran Bogdanoviç.
Shtuar më 16/11/2009, ora 03:00
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori