Bogdanovic: Plani i Ahtisarit krejtesisht i papranueshem
Albeu.com
Ministri për Kosovën në Qeverinë serbe, Goran Bogdanoviq ka thënë se për Beogradin është krejtësisht i papranueshëm plani i Ahtisarit, si nga ana politike, ashtu dhe ajo teknike.Ky dokument asnjëherë nuk është shqyrtuar në Këshillin e Sigurimit të KB-së, ndërsa me përmbajtjen dhe propozimin për pavarësinë e mbikëqyrur të Kosovës, i shkel të gjitha normat ndërkombëtare, si dhe cenon integritetin dhe sovranitetin territorial të Serbisë, ka thënë Bogdanoviq.

Sipas ministrit serb, plani asnjëherë nuk mund të pranohet pjesërisht, ndërsa pjesa teknike dhe politike e planit nuk mund të ndahen. /REL/
Shtuar më 29/05/2009, ora 23:00
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori