Bogdanovic kerkon bisedime nga Zannier
Albeu.com
Ministri serb për Kosovën, Goran Bogdanoviç, i ka dërguar një letër shefit të UNMIK-ut, Lamberto Zannier ku thekson “nevojën për bisedime për implementimin e pikave të parapara në... raportin e sekretarit të përgjithshëm të OKB-së, Ban Ki-Moon". Bogdanoviç, në letrën e tij thekson “problemet konkrete”, sikur edhe rrezikun e përhershëm nga incidentet për shkak të - siç është shprehur ai – “roleve të padefinuara të misionit të OKB-së dhe atij të BE-së, sikur edhe vakumit ligjor e institucional, që është krijuar për shkak të kësaj”.
Shtuar më 29/01/2009, ora 23:51
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori