Bogdanovic: Beme gjithcka qe serbet te mbeten ne Kosove
Albeu.com
Me rastin e njëvjetorit të Qeverisë së Serbisë, Ministri për Kosovën Goran Bogdanovic ka thënë se ky Kabinet ka bërë çdo gjë që serbet të mbeten në Kosovë dhe që të përmirësohet pozita e tyre.Ai po ashtu ka thënë se janë bërë orvatje edhe në kthimin e refugjatëve serbë.

“Përkundër faktit se ky formacion i Qeverisë së Serbisë është ballafaquar me trashëgiminë e madhe dhe problemet e porsa krijuara të cilët kanë ngarkuar shtesë me krizën botërore financiare, qeveria me angazhim të madh në të gjitha fushat ka pasur sukses për tu kryer reformat e shumta dhe të aprovoje shumë ligje dhe të bëjë përparim”, ka thënë Bogdanovic. (express)
Shtuar më 08/07/2009, ora 17:21
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori