Bocsh: Gati marreveshja per daljen nga kriza
Albeu.com
Ka në kompromis shumë të mirë në tavolinë për zgjidhjen e situatës politike, që mbështetet nga BE, SHBA dhe OSBE dhe palët politike duhet ta pranojnë.Ky ka qenë apeli i ambasadorit të OSBE-së në vendin tonë, Robert Bosch i pranishëm në shkollën 9-vjeçare në Gërdec.
Ai deklaroi se politikanët shqiptarë nuk duhet të mendojnë për interesat personale, por duhet të pranojnë kompromisin. "Ka një mundësi shumë të mirë komproms në tryezë. Politikanët shqiptarë duhet të marrin këtë kompromis dhe të tregojnë se janë burra shteti. Shikoni interesin e vendit tuaj dhe jo atë personal", deklaroi ai.
Shtuar më 14/05/2010, ora 12:53
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori