Boboshticë, banorët: Omonia gënjen, nuk na njoftoi
Banorët e Boboshticës kanë hedhur poshtë sot deklarimet e kreut të organizatës progreke Omonia në Korçë, i cili deklaroi sot se gjatë punimeve për memorialin e ushtarëve grekë nuk ka pasur dhunim të varreve shqiptare.

Naun Disho, kryetar i Omonia në Korçe deklaroi sot në një konferencë shtypi se punimet për memorialin në Boboshticë, janë kryer me pëlqimin dhe njoftimin e banorëve të zonës. (albeu.com)
Shtuar më 06/11/2010, ora 16:00

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori