Drogonin “viktimat” dhe iu vidhnin shtëpitë, njihuni me dy grabitësit shqiptarë
Dy shqiptarë, janë vënë në prangat e policisë italianë ditën e djeshme, pasi akuzohen si autorë të disa vjedhjeve spektakolare.

Bëhet fjalë për Eduart Biba, 33 vjeç dhe Adriatik Manjani, 27 vjeç me banim në Savona. Shqiptarët">Shqiptarët akuzohen si autorë të një sërë vjedhjesh banesash.

Dy shqiptarët">shqiptarët identifikonin shtëpitë për t’i plaçkitur dhe nëse pronarët ishin në banesë ata i drogonin me një sprai narkotizues.
Gjatë arrestimit të tyre, karabinierët gjetën 2 mijë euro dhe sende të çmuara të vjedhura në shtëpinë e një të moshuare në Vado Ligure.

Ndërsa gjatë kontrollit në banesën ku qëndronin janë gjetur dhe sekuestruar 4 telefona celularë, 3 ora dhe 2 tabletë. /Albeu.com/
Shtuar më 01/04/2017, ora 20:32

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori