Blushi: Vendimi per hyrjen e PS-se ne Kuvend, i vonuar
Albeu.com
Deputeti i PS-së Ben Blushi ka deklaruar se vendimi për hyrjen e opozitës në Parlament është e vonuar. Sipas tij në mbledhje është vendosur që Partia Socialiste të hyjë në Kuvend ku do të betohet dhe do të dorëzohet një nismë ligjore dhe më pas do të dalë sërish. “Kemi 6 muaj që e prisnin që PS-ja të hyjë në Kuvend dhe kjo është një zgjidhje e vonuar, ky 6 mujor ështe e harxhuar kot dhe PS-ja ka komplikuar marrëdhëniet me komunitet ndërkombëtar dhe ka krijuar situata të pakëndshme” theksoi Blushi.
Shtuar më 25/02/2010, ora 03:10
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori