Blushi tregon se ç'do të bëjë me 15 deputetë
Pëlqej
Kreu i LIBRA-s, Ben Blushi deklaroi sonte në "Opinion" se nuk do t'i shmanget zgjedhjeve të parashikuara në 18 qershor, pasi kjo favorizon maxhorancën aktuale pasi Rama sipas tij kërkon një vend pa opozitë.

I pyetur nëse mos pjesëmarrja e demokratëve në zgjedhje do ta favorizonte atë, Blushi tha se mes interesit dhe të drejtës, zgjidhte të drejtën.

"Po nëse merr 15 deputetë?"., - pyeti Fevziu.

"Unë do t'i dorëzoj ato mandate nëse i marr në kurriz të dikujt tjetër"., - iu përgjigj Blushi. /albeu.com/
Shtuar më 20/04/2017, ora 21:48
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori