Blushi: Si do ta ulim çmimin e energjisë elektrike
Pëlqej
Ben Blushi shpjegoi ndër të tjera në intervistën ekskluzive për Albeu.com edhe se si mendon partia e tij që të ulë çmimin e energjisë elektrike.

Sipas tij, dy janë format: E para ka të bëjë me blerjen e energjisë direkt në bursë duke shmangur abuzimet me tenderët dhe e dyta është shmangia e vjedhjeve nga shtëtarët.

"Ne do ta blejmë energjinë në bursë dhe kjo do të heqë mundësinë e vjedhjeve nëpërmjet tendërëve"., - tha ai. /albeu.com/
Shtuar më 12/05/2017, ora 23:19
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori