Blushi: Ecuria e procesit te hartimit te listave zgjedhore eshte e mire
Albeu.com
Ministri i Pushtetit Vendor dhe Decentralizimit Ben Blushi konfirmoi sot gjate nje prononcimi per mediat se "ecuria e procesit te hartimit te listave zgjedhore per zgjedhjet parlamentare te 3 Korrikut eshte e mire".Ministri Blushi pranoi qe "ky proces ka probleme teknike, qe lidhen me kapacitetet e MPVD-se" dhe shtoi se "nga verifikimet e deritanishme jane konstatuar afro 200 mije dublime ne te gjithe Shqiperine". Sipas tij, kjo shifer eshte e administrueshme, "nese nuk do te kete difekte qe lidhen me paragjykime politike". Z.Blushi kerkoi mbeshtetjen e te gjitha forcave politike per "realizimin me sukses, sipas standarteve te hartimit te listave zgjedhore". balkanweb
Shtuar më 04/05/2005, ora 22:19
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori