Blushi dhe Leskaj kundër kryesisë së PS-së
Ndarja e pozicioneve për kryetar dhe nënkryetar të komsisioneve parlamentare ka sjellë replika mes anëtarëve të Kryesisë së Partisë Socialiste.

Deputeti Ben Blushi nuk ka pranuar që të drejtojë komisionin e Jashtëm, duke ja deleguar deputetes dhe anëtares së Kryesisë Arta Dades, e cila ka qenë nënkryetare kur PS ka qenë në opozitë.

Ndërkohë që edhe Valentina Leskajt i është propozuar që të jetë nënkryetare e komisionit Parlamentar të Medias, por edhe ajo e ka refuzuar kategoriskisht duke e vlerësuar si fyerje.

“Unë mund të jem kryetare në një tjetër komision, e meritoj të vlerësohem diku tjetër” mësohet të ketë thënë Leskaj. /albeu.com/
Shtuar më 20/09/2013, ora 11:13
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori