Bllokohet seanca, Basha kërkon me ngulm Ramën në Kuvend
Ditën e sotme në Kuvend mungon kryeministri Edi Rama dhe ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj.

Këtë mungesë, Basha e ka quajtur të pa pranueshme.

"Në seancë mungojnë Rama dhe Xhafaj, kërkesa e kreut të grupit të PD-së është e qartë dhe e kuptueshme për ju, kjo seancë nuk duhet të vazhdojë pa praninë e këtyre të dyve këtu, llogaridhënia e të cilëve në këtë moment kyc është një detyrim moral dhe politik. Nëse kanë vendosur të mos vijnë më të largohen sot e të clirojnë vendin nga aleanca e krimit me pushtetit që është pengesa numër 1 për integrimin e vendit"- tha Basha.

"Pezullo seancën, thirr këtu Ramën dhe Xhafaj dhe deri në momentin sa të jenë këtu nuk mund të vazhdohet seanca"- i tha Basha Ruçit.

Më pas opozita ka bllokuar foltoren duke u përsëritur e njëjta situatë si një javë më parë. /albeu.com/

Shtuar më 07/06/2018, ora 10:42

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori