Blen biletën në Vlorë për të udhëtuar drejt Italisë, tiranasi vë duart në kokë kur zbulon...
Pëlqej
Një ngjarje jo e hijshme ka ndodhur në qytetin e Vlorës, ku bëhet e ditur se shtetasit M.Sh dhe S.Sh, përkatësisht vjeç 28 dhe 31-vjecc, kanë mashtruar shtetasin L.Gj, 48 vjeç , banues në Tiranë dhe i kanë shitur bileta udhëtimi për në Itali.

Por dyshohet se këtë bileta kishin rezultuar të pavlefshme.

Njoftimi i policisë

Komisariati i Policisë Vorë

Më datë 15.08.2017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Tiranë, e punohet për kapjen e shtetasve M.Sh dhe S.Sh, vjeç 28 dhe 31, banues në Vorë, pasi dyshohet se me anë të mashtrimit, shtetasit L.Gj, vjeç 48, banues në Tiranë, i kanë shitur bileta udhëtimi për në Itali, të cilat kanë rezultuar të pavlefshme. Neni 143 i Kodit Penal. /albeu.com/
Shtuar më 16/08/2017, ora 23:50
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori