Blegtorët kërkojnë dëmshpërblim: Na ngordhën bletët nga kultivimi i kanabisit
Protestat kundër taksës së biznesit të vogël, ditën e sotme janë shtrirë edhe në Dibër.

Qindra biznesmenë, fermerë dhe blegtorë protestuan përpara Prefekturës së Dibrës ku kërkonin tërheqjen e vendimit për vendosjen e TVSH për biznesin e vogël.

Qytetarët kërkojnë takse fikse vjetore për biznesin e vogël. Fermerët kërkojnë dëmshpërblimin për prodhimet e dëmtuara dhe bletet e ngordhura nga kultivimi i bimëve narkotike.

“ PD do të mbështesë tregtarët e vegjel e bujqit dibrane në protestat e tyre për heqjen e TVSH, uljen e taksave, dhe subvensionet e munguara ne bujqesë”, u shpreh Gjunkshi, deputet i PD-së. /albeu.com/
Shtuar më 21/04/2018, ora 21:30

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori