Biznesmeni jep alarmin: Kroçeret po largohen me urgjencë
Pëlqej
Çelja e sezonit turistik në Sarandë nuk ka nisur mirë.

Fluksi i turistëve është ndjerë që në fillim të majit, por sërish nuk kanë munguar edhe pakënaqësitë e para.

Sipas një biznesmeni i cili ka denoncuar tek profili dhe ish-kryeministrit Sali Berisha, kroçeret po largohen me urgjencë nga Saranda.

Sipas tregtarit, shkak është bërë rritja e taksave nga qeveria aktuale.

Statusi i Berishës:

Nje fillim i mbare per turizmin ne Sarande!?

Lexoni mesazhin e tregtarit dixhital! sb

Pershendetje Doktor ,para disa ditesh ne portin e Sarandes mbriti nje krocere e madhe me turiste mirpo pame qe po largohej prap. u interesuam pyetem dhe morem info nga porti qe qeveria ka ritur taksat per kroceret dhe per tragetet e vogla.

Ky dem i madh ju be biznesit Sarandiot pa filluar sezoni i iken turistet . Tregtari dixhital sarande. /albeu.com/

Shtuar më 20/05/2018, ora 16:31
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori