E FUNDIT/ U hodhën nga ballkoni prej tërmetit, Rama u bën suprizën e madhe: Takohe
Biznesmeni amerikan godet Shqipërinë: A është e lehtë të investosh në Shqipëri? (VIDEO)
Ambasada Amerikane ka publikuar në rrjetet sociale një pjesë nga emisioni “31 minuta”, i cili kishte si tematikë klimën e biznesit në Shqipëri dhe sa e sigurt është të kryesh investime në vendin tonë.

“A është e lehtë të bësh biznes dhe të investosh në Shqipëri? Ky biznesmen amerikan, për fat të keq, do të thoshte "jo”

Në emision flitet edhe për dhunimin në vendin tonë të biznesmenit amerikano-libanez Faadi Mitri, i cili planifikonte të ndërtonte një kompleks multi milionësh në Gjirin e Lalzit.

“Historia qe do te përcjellim është një garë e zakonshme mes biznesesh private qe kthehet në një lufte të egër dhe me rregulla te xhunglës kur në të përfshihen struktura të shtetit dhe gjykata.”- thuhet ndër të tjera në postimin e shpërndarë nga ambasada e SHBA-së.

Biznesmeni Lucio Suoto, President i Internacional Cruise Duty Free, ka deklaruar se në Shqipëri është e vështirë të bësh biznes.
Shtuar më 14/11/2019, ora 17:49

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori