E FUNDIT/ Zaev jep dorëheqjen
Bitraj rrezikon 20 vite burg për vjedhjen në BSH, përlotet në burg
Ardian Bitraj, i dyshuari kryesor për vjedhjen e 713 milionë lekëve në Thesarin e Bankës së Shqipërisë rrezikon 20 vjet burg dhe konfiskim të pasurisë. Gjatë komunikimit të akuzës së “vjedhjes së bankave dhe arkave të kursimit, në bashkëpunim” nga ana e Prokuroris , ai nuk ka mundur t’i mbajë dje lotët.

E njëjta akuzë është ngritur edhe për kolegen e Ardian Bitrajt, Mimoza Bruzia, e arrestuar më 21 korrik 2014 dhe për nipin e punonjësit të Bankës, shtetasin Klevis Bejtaj. Të tre këta persona janë vendosur nën akuzën e kryerjes së vjedhjes së Bankës së Shqipërisë në bashkëpunim, vepër e cila sipas nenit 136 të Kodit Penal dënohet deri në 20 vjet burg. /albeu.com/
Shtuar më 26/09/2014, ora 09:33
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori