Bimët medicinale shërojnë një sërë sëmundjesh të rëndësishme
Drejtues të Ministrisë së Shëndetësisë shprehen se bimët medicinale shërojnë një sërë sëmundjesh të rëndësishme madje pa shkaktuar efekte anësore, ndaj mjekët nuk duhet të jenë skeptikë në përdorimine e tyre.

Në territorin shqiptar numërohen 80 bimë medicinale të rritura në mënyrë natyrale, por deri më tani ato grumbullohen dhe eksportohen si lëndë e parë për t’u përpunuara në fabrikat jashtë vendit. /albeu.com/

Shtuar më 19/09/2012, ora 09:38

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori